Jak urządzić pomieszczenie na poddaszu?

Wielu osobom aranżacja pokoju ze skosami wydaje się dość trudnym zadaniem. Jednak należy zaznaczyć, że pokój na poddaszu może być naprawdę nastrojowy, klimatyczny i stylowy wystarczy zastosować się do kilku zasad, które ułatwia nam aranżację tego typu wnętrz. Co zatem dobrze jest wiedzieć na temat urządzania pokoju ze skosami?

Pokój na poddaszu – jak go zaaranżować, aby był piękny i funkcjonalny?

Skośne sufity mogą być prawdziwą ozdobą pomieszczenia, wystarczy, że zostaną prawidłowo zaaranżowane. Przy urządzaniu pokoju na poddaszu należy przede wszystkim dobrze przemyśleć rozplanowanie przestrzeni, tak aby jak najlepiej wykorzystać każdy centymetr. Jeżeli na poddaszu planujemy zrobić sypialnie to pamiętajmy o tym, że łóżko dobrze jest ustawić pod oknem, ma to związek z większym dostępem do światła słonecznego. Warto również dodać, że w takiej sypialni bardzo dobrze sprawdzi się łóżko z wysokim zagłówkiem. Wybierając meble do pokoju na poddaszu warto zdecydować się natomiast na szafy z drzwiami przesuwnymi. Zaletą drzwi przesuwnych jest to, że nie zabierają one przestrzeni podczas otwierania, a jak wiadomo przestrzeń w takim pokoju jest ważna, ponieważ z reguły są to pomieszczenia o niewielkim metrażu. Niektóre osoby w pokojach na poddaszu decydują się także na meble z otwartymi półkami.

Jak urządzić pomieszczenie na poddaszu?

Kuchnia i łazienka na poddaszu – czy jest to praktyczne rozwiązanie?

Kuchnia czy łazienka na poddaszu mogą być naprawdę funkcjonalnymi pomieszczeniami. Urządzając kuchnie na poddaszu warto pamiętać o tym, że ciąg roboczy z blatami i płyta grzewczą najlepiej jest ustawić na ścianie pod skosem. W przypadku łazienki na ścianie ze skosami dobrze jest umieścić prysznic. Jeżeli wolimy kąpiel w wannie to pamiętajmy o tym, że w łazience na poddaszu idealnym miejscem dla wanny jest miejsce tuż pod oknem dachowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli nie tylko zrelaksować się podczas kąpieli, ale także cieszyć się pięknym widokiem z okna. Pomieszczenia na poddaszu mogą być naprawdę klimatyczne, dużo w tej kwestii zależy także od dodatków, na jakie się zdecydujemy.