Mieszkanie w Warszawie z rynku pierwotnego – czy warto je kupić?

Kupno nowego mieszkania to bardzo poważna inwestycja, zwłaszcza jeśli jesteśmy zainteresowani mieszkaniem z rynku pierwotnego. Warto jednak wiedzieć, że mieszkanie prosto od dewelopera to opcja, której wybór wiąże się z licznymi korzyściami. Często opłaca się bowiem zapłacić za nieruchomość nieco więcej i cieszyć się jej dobrym wyborem przez wiele kolejnych lat.

Nowe mieszkania w Warszawie – najlepsze lokalizacje

Ceny nieruchomości w stolicy są dość wysokie. Ich koszt jest jednak proporcjonalny do wysokości wynagrodzeń. Decydując się na pracę w Warszawie zarobimy bowiem więcej, a sama stolica oferuje swoim mieszkańcom zdecydowanie lepsze możliwości rozwoju niż mniejsze miasta.

Warszawę warto wybrać na miejsce swojego zamieszkania także ze względu na szeroki wybór lokalizacji. W stolicy nie brakuje bowiem nowych, wartych uwagi inwestycji deweloperskich. Osoby, które cenią sobie czas i wygodę mogą postawić na mieszkania z rynku pierwotnego położone blisko ich miejsca zatrudnienia.

Ci z kolei, którzy nie wyobrażają sobie życia bez kontaktu z przyrodą, mogą zdecydować się na nieruchomość położoną w cichej i zielonej okolicy na obrzeżach miasta. Ogromnym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się zwłaszcza dzielnice zlokalizowane po lewej stronie Wisły, do których należy m. in. Bemowo. To tam aktualnie powstaje wiele nowych mieszkań.

Mieszkanie w Warszawie z rynku pierwotnego – czy warto je kupić?

Dlaczego warto wybrać mieszkanie z rynku pierwotnego?

Mieszkanie zakupione prosto od dewelopera to w wielu przypadkach znakomity wybór. Jego nabywca ma możliwość aranżacji jego układu oraz wykończenia mieszkania według własnych preferencji. Pozwala to każdemu kupującemu stworzyć mieszkanie idealnie dostosowane do jego gustu oraz potrzeb.

Nowe osiedle to także gwarancja wygody oraz bezpieczeństwa, co ma szczególne znaczenie w przypadku takich dużych miast, jak Warszawa. Kupując mieszkanie na nowym osiedlu do dyspozycji mieszkańców jest bowiem monitoring, nowoczesne systemy pożarowe oraz rozbudowana infrastruktura.

Wreszcie, kupując mieszkanie od dewelopera możemy sporo zaoszczędzić na kosztach jego późniejszej eksploatacji – nowa inwestycja to bowiem gwarancja, że mieszkanie przez kolejne lata nie będzie wymagało dodatkowych nakładów finansowych na naprawy oraz remonty.

Ile kosztuje mieszkanie z rynku pierwotnego w stolicy?

Mieszkania z rynku pierwotnego są droższe w zakupie od nieruchomości z tzw. „drugiej ręki”. Okazuje się jednak, że w wielu wypadkach ich zakup jest bardziej opłacalny pod względem finansowym. Nowe mieszkanie nie wymaga bowiem wydatków na remonty i nie traci tak szybko na wartości, jak mieszkania z rynku wtórnego. Jeśli w przyszłości zdecydujemy się na jego sprzedaż możemy więc liczyć na odzyskanie zainwestowanych pieniędzy.

W 2017 r. najdroższe w całej Polsce były właśnie warszawskie mieszkania z rynku pierwotnego. Warto jednak mieć świadomość, że w przypadku stolicy różnica między kosztem zakupu mieszkania z rynku pierwotnego, a podobnej nieruchomości z rynku wtórnego nie jest tak duża, jak chociażby w Gdańsku. W Trójmieście wynosi ona bowiem blisko 2000 zł za m2, podczas gdy w Warszawie oba typy nieruchomości różnią się średnią ceną 1300 zł/m2.

Nowe mieszkanie w Warszawie – dobry wybór?

Warszawa to duże i prężnie rozwijające się miasto, które swoim mieszkańcom daje szerokie możliwości kariery, rozrywki, dostępu do kultury oraz spory wybór nieruchomości. Kupując nowe mieszkanie prosto od dewelopera możemy mieć z kolei pewność, że będzie to dobra inwestycja na długie lata.

Więcej fachowych porad i ofert znajdziesz na: mieszkania na sprzedaż Warszawa