4 zalety mat akustycznych

Maty akustyczne to materiał budowlany, która ma szerokie możliwości wykorzystania. Doskonale sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych, biurach oraz budynkach przemysłowych, jak i do wygłuszenia samochodów czy ciężarówek. Oto cztery zalety tego rozwiązania.

Redukcja hałasu

Jeśli szukasz doskonałego sposobu na ograniczenie hałasu i dźwięków w domu, biurze lub zakładzie produkcyjnym, powinieneś rozważyć instalację mat akustycznych. Istnieje wiele korzyści ich stosowania, ale jedną z głównych jest możliwość redukcji hałasu. Mata tworzy barierę pomiędzy dwoma obiektami, które mogą powodować hałas. W ten sposób nie dociera on do wnętrza (lub na zewnątrz) budynku.

Ognioodporność

Mata akustyczna może być również wykorzystywana do tworzenia warstwy ochronnej przed ogniem. Ciepło wytwarzane przez płomienie powoduje szybkie rozszerzanie się materiałów, co może doprowadzić do ich pęknięcia, lub, co gorsza, do wybuchu płomieni.

Nowoczesne maty akustyczne nie reagują tak szybko na ogrzewanie; nie są tak łatwopalna, więc chronią otaczające ją materiały, pochłaniając ciepło wytwarzane przez otwarty ogień. Dzięki temu mata akustyczna jest skutecznym narzędziem, chroniącym przedmioty oraz pomieszczania przed szkodliwym wpływem płomieni.

4 zalety mat akustycznych

Wyjątkowa trwałość

Maty akustyczne są wykonane z lekkich materiałów, dzięki czemu można je łatwo przenosić z miejsca na miejsce. Co ważne, odznaczają się one wyjątkową wytrzymałością, dzięki czemu nie obawy o to, że materiał zostanie łatwo uszkodzony. Dodatkowo dostępne są one w różnych rozmiarach i grubościach, co oznacza, że można wybrać te, które idealnie pasują do konkretnych potrzeb.

Izolacja sejsmiczna

Maty akustyczne zapewniają nie tylko izolację akustyczną, ale również izolację sejsmiczną. Jest to sposób na ograniczenie przenoszenia drgań między dwiema różnymi powierzchniami, np. między sufitem podwieszanym a podłogą pod nim.

Maty te są wykonane z gumy lub pianek syntetycznych, które można łatwo przycinać na wymiar. Dostępne są w różnych grubościach, więc można wybrać taką, która będzie najbardziej odpowiednia dla danej przestrzeni. Może to być bardzo przydatne w przypadku studia nagrań lub sali koncertowej, gdzie występuje duże przenoszenie drgań między podłogami, ale nie tylko. Tego rodzaju materiał doskonale sprawdzi się na przykład w okolicach zmywarki lub pralki, chroniąc ścianę oraz podłogę przed efektami drgań.

Czytaj więcej na: https://ocieplaniedachu.com.pl/rodzaje-mat-akustycznych-i-ich-zastosowania