Sposób na mycie kabiny prysznicowej

Kabina prysznicowa jest bardzo newralgicznym miejscem, który szybko ulega zanieczyszczeniu. Codzienne użytkowanie kabiny sprawia, że nawet te najdroższe kabiny potrzebują efektywnego mycia. Warto znać sposoby jak sobie z tym radzić.

Czyszczenie z wykorzystaniem produktów chemicznych

Jednym ze sposobów walki z brudem w kabinie prysznicowej jest wykorzystanie preparatów chemicznych. Rynek jest przeładowany różnymi środkami, które przeznaczone są do czyszczenia łazienki. Warto korzystać tylko z niektórych, które w składzie posiadają naturalne kwasy owocowe. Takie produkty pozwolą skutecznie rozprawić się z zanieczyszczeniem, nie narażając płytek, czy elementów brodzika. Na pojawiający się kamień należy stosować odkamieniacze, które należy nakładać tylko na widoczny kamień. Stosowanie tego produktu na elementy bez kamienia zwyczajnie je zabrudzą. W myciu szyb można skorzystać z bardziej delikatnych produktów takich jak mleczka, pasty oraz łagodnej ścierki. Dzięki temu można usunąć zabrudzenia z szyby, jednocześnie chroniąc ją przed uszkodzeniem.

Sposób na mycie kabiny prysznicowej

Naturalne sposoby radzenia sobie z zanieczyszczeniem łazienkowym

Długotrwałe korzystanie z produktów chemicznych nie jest dobrym pomysłem. Szczególnie wtedy, gdy z kabiny prysznicowej korzystają dzieci lub osoby z bardzo wrażliwą skórą. By nie narażać ich na podrażnienia warto wybrać bardziej naturalne sposoby. Występuje kilka domowych trików jak skutecznie poradzić sobie z zanieczyszczeniami w łazience. Świetnie sprawdza się soda oczyszczona lub woda utleniona. Soda doskonale poradzi sobie z pleśnią czy zagrzybioną powierzchnią, wystarczy ją tylko posypać, zostawić na 10-15 minut. Następnie polać na tą powierzchnię wodę utlenioną, ponieważ ma ona właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu bez problemu pozbędziemy się brudu i bakterii. To doskonała propozycja dla zbyt słabych lub mocnych produktów chemicznych. Kolejnym domowym sposobem jest zastosowanie octu, pomieszanego z wodą, zachowując proporcje 1:1. Taką miksturę wykorzystujemy do czyszczenia nalotów na kabinie i płytkach oraz eliminacji kamienia z szyn mocujących. Tutaj nie trzeba martwić się o uszkodzenia powstałe na płytkach czy szybie, są one zupełnie bezpieczne.