Hypertherm – światowy lider w dziedzinie cięcia

Istnieją firmy, których początki istnienia nie zapowiadały wielkiego sukcesu. Należy do nich Hypertherm, amerykańskie przedsiębiorstwo, które zaczynało swoją działalność w garażu. Jego twórcom, od samego początku wierzącym w sukces marki i jej produktów, udało się jednak stworzyć światowego lidera w dziedzinie cięcia wodnego, plazmowego i laserowego. Dziś firma obsługuje klientów z całego świata, dostarczając im najnowszych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które znacząco podnoszą jakość ich pracy.

Od małej firmy do światowego lidera – jak to się zaczęło w przypadku marki Hypertherm?

Początki istnienia marki Hypertherm sięgają roku 1968. To właśnie wtedy Bob Dean i Dick Couch w garażu należącym do jednego z nich wpadli na pomysł stworzenia innowacyjnej metody cięcia łukiem plazmowym z wykorzystaniem wody. Pomysł ten okazał się niebywałym sukcesem i dał nowej marce energię do dalszego rozwoju. Firma systematycznie, z roku na rok, poszerzała swój asortyment oraz wypracowywała nowe metody cięcia, które spotykały się z coraz większym uznaniem w branży. Stale powiększała także grono swoich klientów, którzy docenili jej potencjał oraz dążenie do dostarczania im najlepszych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań.

Kamieniem milowym w rozwoju marki Hypertherm było połączenie sił z włoską firmą ESSE, co nastąpiło w 2008 r. W 2013 r. firma przejęła natomiast AccuStream i dzięki tej fuzji mogła oferować jeszcze lepsze i bardziej wydajne urządzenia do cięcia strumieniem wody. Kolejnym krokiem w jej rozwoju był natomiast zakup marki Jabez Technologies, dzięki czemu Hypertherm mogła zacząć oferować swoim klientom także zaawansowane systemy zrobotyzowane. Obecnie oferta marki jest bardzo kompleksowa i świetnie dostosowana do potrzeb współczesnych klientów – znajdują się w niej bowiem wszystkie niezbędne narzędzia, systemy i akcesoria przeznaczone do szeroko pojętego cięcia materiałów.

Hypertherm – światowy lider w dziedzinie cięcia

Hypertherm i jej oferta dla klientów z całego świata

Hypertherm to marka, która stawia na innowacyjność swoich rozwiązań. W jej ofercie znajdują się najlepsze, aktualnie dostępne na rynku urządzenia, technologie oraz materiały eksploatacyjne przeznaczone do cięcia wodnego, plazmowego i laserowego. Marka stawia na skuteczne rozwiązania, które będą pracowały na rzecz klientów. Oprócz urządzeń, w jej ofercie znajduje się także specjalistyczne oprogramowanie przeznaczone do sterowania całymi procesami produkcyjnymi. Wśród rozwiązań oferowanych przez Hypertherm klienci znajdą m. in. palniki, głowice tnące, systemy CNC, oprogramowanie CAD/CAM i wiele innych produktów.

Oferowane przez hypertherm rozwiązania to świetny wybór dla wszystkich firm, które stawiają na wysoką jakość, niezawodność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Najlepiej sprawdzą się tam, gdzie największe znaczenie ma szybkość, dokładność oraz wysoka jakość pracy. Z oferty Hypertherm korzystają firmy z różnych branży i dziedzin przemysłu, w tym branża artystyczna, zdobnicza i rolnicza oraz przemysł budowlany, ciężki, samochodowy, stoczniowy, energetyczny i wiele innych. Obecnie produkty marki są dostępne w ponad 60 krajach na świecie. Można je nabyć także w Polsce, za pośrednictwem Południowej Grupy Handlowej.