Jak wybrać idealne meble łazienkowe?

Meble łazienkowe są ważną częścią aranżacji wnętrza. Są nie tylko użyteczne (można w nich przechowywać różne rzeczy), ale też stylowe. Idealne meble będą wspaniale komponować się z dodatkami.

Biorąc pod uwagę różne style i dostępne materiały możemy mieć spore trudności z tym, co wybrać. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.

Jak wybrać idealne meble łazienkowe?

Wielkość i umiejscowienie

Zanim zdecydujemy się na zakupy, ważne jest, aby zmierzyć przestrzeń, jaką mamy w łazience. Zrób plan swojego wnętrza. Wtedy zobaczysz, co i gdzie się zmieści. Upewnij się, że będziemy mogli je wygodnie otworzyć. Szafki łazienkowe idealnie sprawdzą się w większych wnętrzach. Z kolei szafki z umywalką i na ścianę pozwalają na sporą oszczędność miejsca.

Idealny kolor

Meble łazienkowe mogą być w różnych kolorach. Od śmiałych i jasnych odcieni po chłodne i relaksujące kolory, mamy naprawdę szeroki wybór. Kolor łazienki jest często uzależniony od odcienia płytek i okuć. Jednak wciąż mamy szeroki wybór koloru mebli. Najpierw wybierzmy wszystkie kolory, które lubimy. To świetny punkt wyjścia. Następnie zawęźmy wybór do pięciu opcji.

Przydatne może być koło kolorów. Warto wybrać odcienie, które będą ze sobą współgrać. Korzystając z koła kolorów, szybko sprawdzimy, które barwy ze sobą współgrają. Pomoże w zawężeniu pomysłów kolorystycznych w łazience.

Wykorzystajmy zasadę trzech jedności. Ułatwi wybór koloru do naszej łazienki. Wybierz trzy kolory, które ze sobą współgrają. Zastosuj zasadę 70-20-10. Najjaśniejszy kolor pokryje 70% ścian, następny kolejny 20% i najciemniejszy 10%.

Gdy już masz schemat kolorów, upewnij się, że używasz go w całym pomieszczeniu, nie tylko na ścianie. Jeśli wybraliśmy odważną zieloną farbę, upewnijmy się, że w takim kolorze są ręczniki, meble i akcesoria.

Jeśli chcemy zaaranżować spokojną i relaksującą łazienkę, neutralne odcienie są dobrym rozwiązaniem. Jednak wciąż istnieją pewne zasady. Nigdy nie wybierajmy tylko jednego koloru. Wtedy łazienka będzie nudna. Lepiej połączmy dwa neutralne kolory, najlepiej w proporcji 70:30.

Jak wybrać idealne meble łazienkowe?

Wzory mebli

Wybór różnych rodzajów mebli zależy od indywidualnego gustu każdego użytkownika i typu łazienki. Dostępna przestrzeń, styl dekoracyjny i materiały to tylko niektóre aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę.

Dynamiczne projekty są idealne, jeśli marzymy o większej personalizacji. Dostępna przestrzeń wpływa na wybór mebli łazienkowych. Trendy w projektowaniu wnętrz sugerują dynamiczne formaty. Pozwalają na większą personalizację. Warto wybrać meble, które łączą równowagę i właściwe proporcje. Meble z drewna dębowego i czarnego metalowe metalu sprzyjają zachowaniu porządku. Można w nich przechowywać różne rzeczy. Powinny mieć harmonijny wygląd, który pasuje do reszty pomieszczenia. Zwróć uwagę na to, jaki jest producent mebli łazienkowych.

Idealne meble są trwałe, łatwe w czyszczeniu i konserwacji. Mogą mieć miękkie i asymetryczne linie. Powinny być też funkcjonalne i praktyczne. Przestronne szuflady lub szafki z lustrem pozwalają na wygodne przechowywanie. Jest to bardzo ważny czynnik na co dzień. Warto zwrócić uwagę na te wszystkie elementy.