Kabina prysznicowa i najlepsze sposoby na jej czyszczenie

Kabina prysznicowa to jedno z najbardziej narażonych na zabrudzenia i dewastacje miejsc w naszym domu. Intensywnie użytkowanie w trudnych warunkach sprawia, że nawet najlepszej jakości kabiny prysznicowe po pewnym czasie potrzebują skutecznego czyszczenia. W tym tekście prezentujemy właśnie takie sposoby, które z pewnością pomogą przywrócić blask naszej kabinie prysznicowej.

Kabina prysznicowa i najlepsze sposoby na jej czyszczenie

 

Produkty chemiczne

Pierwszym sposobem na skuteczne czyszczenie kabiny prysznicowej jest użycie preparatów chemicznych. Choć na rynku istnieje ich wiele, warto wybierać tylko niektóre z nich. Z pewnością będą to preparaty z naturalnymi kwasami owocowymi. Dzięki nim skutecznie doczyścimy powierzchnię oraz nie uszkodzimy płytek czy elementów brodzika. Na kamień widoczny na armaturze powinniśmy używać odkamieniaczy. Można stosować je jedynie w tych miejscach, gdyż czyszczenie nimi płytek po prostu uszkodzi je. Na szybach dobrym pomysłem będzie stosowanie nieco delikatniejszych preparatów w postaci mleczek czy past oraz delikatnej ściereczki. Pozwoli to doprowadzić szybę prysznicową do optymalnego poziomu czystości, a jednocześnie jej nie uszkodzi.

Naturalne sposoby czyszczenia

W wielu przypadkach używanie środków chemicznych nie jest wskazane. Będą to sytuacje, gdy np. w domu z prysznica korzystają dzieci lub użytkownicy nie chce narażać się na podrażnienia itp. Istnieje jednak kilka ciekawych i co najważniejsze skutecznych sposobów na czyszczenie kabiny prysznicowej “domowymi sposobami”. Pierwszym z nich jest użycie sody oczyszczonej oraz wody utlenionej. Gdy posiadamy miejsca, w których zbiera się pleśń lub powierzchnia jest zagrzybiona, wystarczy posypać te miejsca sodą oczyszczoną. Po ok. 10 -15 minutach należy polać dodatkowo je wodą utlenioną, która ma działanie bakteriobójcze. Dzięki temu usuniemy brud wizualny i bakterie. Taka opcja jest idealną alternatywą dla zbyt słabych lub mocnych środków chemicznych.

Drugim skutecznym domowym sposobem czyszczenia kabiny jest ocet połączony z wodą w proporcji jeden do jednego. Takiego roztworu używać możemy do czyszczenia nalotów na kabinie oraz płytkach. Nie musimy obawiać się dzięki naturalnemu składnikowi odbarwień czy uszkodzeń tych powierzchni. Sposób ten jest też dobry na usuwanie kamienia z szyn mocujących.