Metalweld – polski producent materiałów spawalniczych

W kwestii wyboru wyposażenia hal, firmy przemysłowe zachowują szczególną ostrożność. Przeważnie kupują one części najwyższej jakości, często od producentów o międzynarodowej renomie. Okazuje się jednak, że niekoniecznie trzeba szukać produktów u zagranicznych producentów, gdyż wiele polskich firm w niczym im nie ustępuje. Przedstawiamy firmę z polskim kapitałem z sektora producentów materiałów spawalniczych – Metalweld. Przyjrzyjmy się jej historii, ofercie oraz pozycji na rynku.

 

Historia firmy

Początki przedsiębiorstwa nie były łatwe. Jego twórcy postawili sobie trudne zadanie zdobycia wysokiej pozycji na rynku zajętym przez wielkie, międzynarodowe korporacje. Jednak w ciągu ponad 25 lat istnienia przedsiębiorstwo zdążyło zjednać sobie klientów z Polski oraz krajów zagranicznych. W latach 90 ubiegłego wieku, a więc na początku swojego istnienia, firma częściowo należała do słoweńskiego koncernu. Jednak stopniowo wykupując udziały w firmie, ostatecznie w 2006 roku Polacy przejęli je wszystkie. Rok ten uważa się za przełomowy, gdyż to właśnie wtedy miał swój początek dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa. Producent zaczął wprowadzać na rynek coraz więcej nowych produktów, co pozwalało pozyskiwać kolejnych klientów. Kolejnym ważnym rokiem w historii firmy metalweld był 2010, gdyż to właśnie wtedy zyskała ona swoją aktualną nazwę. Doszło do rebrandingu, który obejmował nie tylko zmianę nazwy, ale również wizerunku przedsiębiorstwa. Jak się okazało, było to kolejne udane posunięcie.

 

Co oferuje firma Metalweld?

Opisywane przedsiębiorstwo to producent, którego asortyment jest wyjątkowo bogaty. Poszukując produktów z obszaru materiałów spawalniczych, klienci znajdują w ofercie wszystko, czego potrzebują. Wśród głównych produktów, które stanowią podstawę oferty, należy wymienić druty proszkowe, druty MIG, czy pręty TIG. Ponadto, producent dostarcza również m.in. elektrody MMA.

 

Wieloletnia budowa renomy

Jak już wcześniej wspomniano, przedsiębiorstwo Metalweld nie od razu odniosło sukces. Na renomę, zwłaszcza w tak hermetycznych branżach, pracuje się bowiem latami. Co przyczyniło się do sukcesu marki? Z pewnością należy wskazać na wysoką jakość produktów, które nie odbiegają pod tym względem od tych oferowanych przez zachodnie korporacje, a często nawet je przewyższają. Duże znaczenie ma też szeroki asortyment producenta. Każda firma szuka oszczędności – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Możliwość zrobienia kompleksowych zakupów pozwala zaoszczędzić jedno i drugie. Ponadto, renoma firmy rośnie, jeżeli jest ona w stanie wyprodukować wszystko, czego potrzebują klienci.

 

Obecnie Metalweld zaopatruje klientów działających w różnych branżach. Z jej produktów korzystają firmy budowlane, chemiczne, jak i energetyczne. Warto również zauważyć, że opisywane przedsiębiorstwo należy do Polskiej Izby Konstrukcji Stalowych. Dzięki przynależności do tej prestiżowej organizacji, firma ma dostęp do najnowszych doniesień z branży, co pozwala wychodzić na przeciw wszelkim oczekiwaniom klientów.

 

Metalweld – polski producent materiałów spawalniczych