Zielone ściany z mchu

Mech to roślina, która większości osób kojarzy się z lasem. W ostatnich czasach mech zyskuje na popularności również, jako element dekoracyjny wystroju wnętrz. Używany jest do wielu ciekawych aranżacji stosowanych między innymi w nowoczesnych stylizacjach.

Zielone ściany z mchu.

Dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza tak zwane zielone ściany z mchu. Aby uzyskać taki efekt wystarczy jedynie za pomocą kleju montażowego przymocować do ściany gotowy panel z mchem dekoracyjnym. Na takim panelu wykonanym z płyty MDF lub PCV umieszczany jest mech, który został wcześniej poddany specjalnej obróbce. Mech ten jest spreparowany w taki sposób, że zarówno jego struktura jak i kolor nie będą ulegać w przyszłości zmianom, a wszystko to, dlatego, że taki mech już nie rośnie. Dzięki temu, że został on poddany właściwemu procesowi technologicznemu pozostaje miękki i świeży przez naprawdę wiele lat. Dodatkowo panele z tak przygotowanym mchem są bezobsługowe w pielęgnacji. Nie muszą być przycinane, nawożone ani podlewane. Ważne jest jedynie to by nie znajdowały się one w pobliżu kominka lub w miejscach narażonych na silne działanie promieni słonecznych.

Zielone ściany z mchu

Zalety paneli z mchem.

Wiele osób decyduje się na panele z mchem, ponieważ takie rozwiązanie niesie za sobą same korzyści. Najważniejszą zaletą zielonej ściany z mchu dekoracyjnego jest to, że ma ona pozytywny wpływ na samopoczucie oraz zdrowie domowników. Można śmiało powiedzieć, że takie zielone ściany działają uspokajająco oraz przyczyniają się do poprawy humoru. Dodatkowo jest to produkt pozbawiony szkodliwych substancji i chemikaliów jest, więc całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Co ważne, może być stosowany w domach, w których mieszkają dzieci, czy też alergicy. Istotną zaletą takiego rodzaju mchu są także właściwości akustyczne. Dzięki zastosowaniu takich paneli można w doskonały sposób wyciszyć pomieszczenie, ma to szczególne znaczenie zwłaszcza dla osób, które mieszkają w bloku. Panele z mchem to zatem praktyczna i pięknie wyglądająca dekoracja.