Przesyłki paletowe - co warto o nich wiedzieć?

Przesyłka paletowa to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku wysyłki dużych i ciężkich ładunków, które ponadto mogą być podatne na uszkadzania. Co warto wiedzieć o tego typu wysyłce?

Przesyłka paletowa – podstawowe informacje na temat tego rodzaju przesyłki.

W jakiej sytuacji warto skorzystać z przesyłki paletowej? Przesyłkę paletową stosuje się wtedy, gdy waga paczki jest bardzo duża, co oznacza, że jest większa niż waga przesyłki standardowej lub przesyłki niestandardowej bez palety. Za pomocą standardowej palety EURO możemy wysłać paczkę, której maksymalna waga wraz z wagą palety nie będzie przekraczać, w zależności od wybranej firmy kurierskiej, 700, 800 a nawet 1000 kg. Do wysyłki, których towarów najczęściej stosuje się tego rodzaju przesyłki? Wysyłanie przedmiotów na paletach szczególnie sprawdza się w przypadku materiałów budowlanych o znacznych gabarytach, dużych części samochodowych, mebli czy też sprzętu AGD i RTV. Oprócz wagi towaru ograniczeniem jest również jego wysokość. Przedmiot wysyłany za pomocą przesyłki paletowej nie może być wyższy niż 180 lub 200 cm, w tym przypadku maksymalna wysokość również uzależniona jest od danej firmy kurierskie. Przy czym należy podkreślić, że do maksymalnej wysokości wlicza się wysokość przedmiotu wraz z wysokością palety.

Przesyłki paletowe - co warto o nich wiedzieć?

O czym musimy wiedzieć zamawiając przesyłkę paletową?

Decydując się na wysyłkę paletową musimy zdawać sobie sprawę z tego, że firma kurierska nie przywiezie nam palety, dlatego też musimy zapewnić ją sobie we własnym zakresie. Bardzo ważny jest jej stan techniczny, taka paleta nie może być, bowiem wgnieciona, złamana czy też przegnita. Ponadto, aby doszło do odbioru przygotowanej przez nas przesyłki musi być ona ustawiona w miejscu, do którego bez problemu dojedzie samochód ciężarowy. Miejmy na uwadze również to, aby odpowiednio zabezpieczyć towar, który zamierzamy wysłać. Na koniec na przygotowanej przesyłce paletowej należy w widocznym miejscu umieścić wydrukowaną etykietę transportową, którą można pobrać ze strony przewoźnika.