Kurier On-board - Sprawdź, kim jest kurier do zadań specjalnych!

Logistyka i wysyłka w biznesie to niezwykle ważny element. To od niego często zależy renoma naszej firmy oraz wypełnienie umowy z kontrahentem. W pewnych sytuacjach możemy jednak mieć do czynienia z podbramkowymi sytuacjami, kiedy przesyłka musi zostać dostarczona “od ręki” w bardzo krótkim czasie. Z takim zadaniami z pewnością uporają się kurierzy on-board, którzy dostarczą paczkę wszystkimi możliwymi sposobami.

Kurier On-board - Sprawdź, kim jest kurier do zadań specjalnych!

 

Kim są kurierzy on- board?

Kurierzy on-board to kurierzy, którzy zajmują się usługą doręczenia ekspresowych przesyłek. Na rynku działa wiele tego typu firm oferujących natychmiastowe wysłanie paczki. Niezwykłość tego sposobu transportu polega na tym, iż kurier zajmuje się jedynie naszą paczką i przewozi ją z puntu A do punktu B. W tym celu używa wszystkich możliwości — często niestandardowych metod poruszania się. Są to np. połączenia lotnicze, kolejowe, rowery, łodzie, samochody itp. Jedynym kryterium tej usługi jest dostarczenie przesyłki w jak najkrótszym terminie. Firmy oferujące te usług zatrudniają kurierów on-board, którzy są gotowi w dowolnym momencie dnia odebrać paczkę od nas i dostarczyć ją w różne miejsca na świecie np. na inny kontynent w możliwie najkrótszym czasie. Przesyłki tego typu są często drogim rozwiązaniem. Cena zależy od rodzaju przesyłki czy trudności i czasu dostarczenia. Z takiej opcji skorzystać może każda osoba oraz firma.

 

W jakich sytuacjach warto z nich korzystać?

Z kuriera on-board korzystać możemy w różnych sytuacjach. Z pewnością będzie to niespodziewany problem, ze standardową przesyłką i sytuacja, w której musimy terminowo dostarczyć przesyłkę. Czasami może być to np. konieczność dostarczenia dokumentacji do zagranicznej firmy czy części w procesie produkcyjnym do innego zakładu. Z tej opcji warto skorzystać też, jeśli zawartość przesyłki jest niezwykle cenna lub unikatowa. Kurier on-board zajmował się będzie paczką osobiście przez cały czas trwania podróży. Opcja wysyłki w taki sposób to też często jedyna i ostatnia szansa na uniknięcie wysokich kar finansowych za nieterminowość — szczególnie przy współpracy z zagranicznymi i wymagającymi partnerami.