3 rzeczy, które musisz sprawdzić przed zleceniem firmie ocieplenia budynku

Jeśli chcesz obniżyć bieżące rachunki ogrzewanie, powinieneś jak najszybciej ocieplić swój dom. Możesz zrobić to samodzielnie, ale musisz pamiętać, że to być bardzo niebezpieczne. Dlatego lepiej wynająć profesjonalny zespół zajmujący się izolacją poddaszy w Twojej okolicy. W tym artkule przedstawiamy 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze takiej firmy.

Doświadczenie ekipy

Najlepszym sposobem na zagwarantowanie tego, że projekt izolacji budynku z wełny skalnej, przebiegnie bezproblemowo, jest zatrudnienie firmy, która działa na rynku już od dłuższego czasu. Innymi słowy, nie patrz tylko na cenę, ale przede wszystkim na portfolio zrealizowanych prac. Im jest ich więcej, tym lepiej. Oznacza to, że pracownicy danej firmy zdobyli już potrzebne doświadczenie, które stanowi gwarancję tego, że wykonana przez nich usługa będzie na pewno jakościowa.

3 rzeczy, które musisz sprawdzić przed zleceniem firmie ocieplenia budynku

Opinie na temat jakości usług

Musisz również sprawdzić opinie i oceny poprzednich klientów na stronach takich jak Facebook lub Google. Możesz też zajrzeć na inne strony z recenzjami oraz branżowe fora, na których pełno jest komentarzy oceniających pracę poszczególnych firm. Skorzystaj również z lokalnych serwisów - to tam najpewniej znajdziesz najwięcej opinii na temat jakości usług oferowanych przez lokalne firmy.

Na tym etapie zachowaj jednak sporo czujności. Pamiętaj, że niektóre opinie pojawiające się w sieci mogły zostać napisane przez pracowników działu marketingu konkretnej firmy wykonującej ocieplenia budynków - zwłaszcza te skrajnie pozytywne.

Całkowity koszt realizacji projektu

Nie wszystkie firmy wykonujące izolacje oferują jednakowe ceny, więc porównanie ich ofert jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić, szukając idealnego wykonawcy. Pamiętaj jednak, że całkowity koszt ocieplenia budynku zależy od kilku czynników, w tym od wielkości budynku i tego, czy był już wcześniej ocieplany wełną skalną. Pod uwagę należy również wziąć to, czy w proponowanym rozwiązaniu, konieczne będzie zatrudnienie elektryka lub hydraulika w celu wykonania dodatkowych - na przykład na poddaszu. Poproś równiez o to, aby potencjalny usługodawca rozbił całkowitą cenę na dwie mniejsze: jedną za materiał, a drugą za robociznę. W ten sposób najłatwiej będzie Ci porównać otrzymane oferty.

Musisz jednak wiedzieć, że cena jest tylko jednym z czynników, które należy brać pod uwagę przy wyborze ekipy do wykonania izolacji budynku. Dużo większe znaczenie ma doświadczenie danej firmy oraz jakość oferowanych przez nią usług.

Źródło informacji: https://skalnawelna.com.pl/